Bu Haftaki Yorumlayacağımız Dizinin Adı Californication

Bu haftaki yorumlayacağım dizinin adı Californication. Bu dizi kesinlikle izlenmesi gereken mükemmel bir dizi. Filmin baş karakteri Hank Moody yetenekli bir yazardır lakin uzun zamandır bir şey üretemiyordur. Aynı zamanda kızı Becca Moody için iyi bir baba olmaya çalışmasına ve kızının annesi Karen ile tekrar birlikte yaşamak istemesine rağmen karmaşık özel hayatından dolayı bunu bir türlü istikrarlı bir şekilde gerçekleştiremez.

 

 

Hank hayatında karışıklığa Kaliforniya’da yaşamanın neden olduğunu bazen belirtir. Kızı ve kızının annesi Karen ile eskiden mutlu yaşadıkları eyalete geri dönmek istemektedir. Dizi büyük ölçüde Hank Moody karakteri üzerinde döner. Dizi bölümleri aynı zamanda yan karakterler olan Hank’in menajeri Charlie Runkle ve onun karısı Marcy Runkle’ın hikayeleri üzerine döner. Bu 5 karakterin dışındaki karakterler ise sezonluk veya bölümlük olarak diziye katılır.

 

 

Charlie ve Marcy Runkle’ın evliliği ve ilişkileri sorunludur. Charlie ve Hank sevdikleriyle ilişkilerini düzeltmek istemelerine rağmen özel hayatlarında yaptıkları hatalar sevdikleri ile büyük sorunlar oluşturmaktadır. Hank karşı cins için mıknatıs gibi bir kişidir. Charlie ise bir süre sonra kadınlar konusunda Hank gibi birisi olmak istediğine karar verir.Hank moody karakteri karşı cinse karşı kendini dizginleyemez genelde ve bunun sonuçları genelde trajikomik olaylar silsilesi ile devam eder. Bu diziyi daha fazla anlatmak , spoiler vermek yada tadını kaçırmak istemiyorum ama şunun garantisini verebilirim ki hiçbiriniz pişman olmayacaksınız.Bir sonraki dizi yorumumuzda görüşmek üzere.Lütfen dizi hakkındaki geri bildirimlerinizi yorum kısmına yazınız sizin düşüncelerinizi de merak ile bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir