Silikon Vadisi 5. Sezon Başlıyor – Silikon Vadisi Dizi Tanıtımı

Bu hafta sizlere yorumlayarak anlatacağım dizinin adı, başlıktan da anlayacağınız gibi “Silicon valley”. Bu dizi Richard hendrics adında üniversite terk bir yazılımcının silicon vadisine gelişini ve orada çığır açan bir yazılım geliştirmesini komedi unsuru katarak konu alır. Richard ve ekip arkadaşları işlerinde çok başarılı ve zeki olsalarda bir okadar da yanlış kararlar verirler. İşleri batırmakta da bir okadar başarılıdırlar. İlk 4 sezon bu tarz olayların ve o esnada yaşananları komedi unsuru ile bize taşımışlardır.

Bu dizinin başka bir özelliği de silikon vadisinin bir çok tanınmış ismi Bill Gates gibi kişilerin dizinin gerçeği yansıttığını hatta aynı kendisinin gençliğinde yaşadıklarına benzediğini söylemiştir. Dizi “HBO” kanalının dizisidir ve ortalama 30 dakikalık fazla uzun olmayan bölümlerden oluşur. Ayrıca dizide neredeyse her bölümde oradaki teknoloji şirketlerinde yapılan cinsiyet ayrımcılığına vurgu yapılmaktadır bunun yanında ırkçılık gibi olaylar yaşanıyor dizide. Ne kadar bir komedi dizisi olsada ders alınacak yanlarıda var tabi mesela bir yatırımcı veya geliştirmeci olmayı düşünüyorsanız bu diziden birkaç birşey kapabilirsiniz.

Dizi izlemeyi seviyorsanız boş bir vaktinizde mutlaka bakmanızı öneririm. Bu arada dizinin 5. Sezon 1. Bölüm 26.03.2018 tarihinde yayınlanıcaktır. Hızlı olun ve sezon bitmeden sizde güncel olarak takip etmeye başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir